latvian russian english
 Par Rāznas ezeru
■ Zvejošana Rāznā
■ Zivju sugas
■ Dziļumi
 Nacionāls parks „Rāzna”
Putnu sugas
■ Apskates objekti
 Vasals, Latgolā, ceļotāj – „Zilo ezeru zemē”!

Latgali pamatoti dēvē par Zilo ezeru zemi, Ezerzemi, jo te ir ap tūkstotis ezeru.

Nepalaid garām iespēju paceļot Rēzeknes rajonā, kur Jūs varat iepazīties ar ūdeņiem dāsnāko Rāznas ezeru , kura dabas krāšņums mainās līdz ar gadalaikiem ,sajūsminot ikvienu no mums visa gada garumā. Savu vietu tas atradis starp daudziem teiksmainiem latgaļu pilskalniem, kas vēl jo vairāk liek iepazīt un iemīlēt šo skaisto ezeru. Rāznas ezera krastā paceļas arī leģendām apvītais Mākoņkalns un Lielais Liepu kalns (289,3 m. v. j. l.), kas ir trešā augstākā virsotne Latvijā.

Rāznas ezers ir vislielākais Latvijā pēc tilpuma ( 405 mlj. m³ ), jo sastāda gandrīz 20% no visu Latvijas ezeru ūdeņiem, bet otrs lielākais pēc Lubāna ezera platības ziņā ( 57,56 km², kopā ar salām 57,81 km² ).Tādēļ vietējie iedzīvotāji ar īpašu lepnumu un mīlēstību sauc Rāznu par „Latgales jūru”.

Savukārt, lai vēl vairāk mēs pārliecinātos par Rāznas ezera varenumu, der zināt, ka ezera garums ir 12,1 km ( austrumu – rietumu virzienā ), platums 7 km (austrumu daļā). Vidējais dziļums 7 m , lielākais 17 m. Ezerā atrodas arī 10 salas.

Rāznas ezers- „ekskluzīva dabas pērle” ar dzeramā ūdens kvalitāti.
„Latgales jūra” pēc tajā esošo augu un dzīvnieku sastāva ir nozīmīga ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs. Rāznā dzīvo
27 zivju sugas, kas sastāda gandrīz 90% no Latvijas ezeros sastopamajām zivīm. Jāatzīmē, ka no minētajām sugām 7 ( sniedze, repsis, sīga u.c. ) ir ES Biotopu Direktīvas. Rāznas ezers ir arī viens no zivsaimnieciski nozīmīgākajiem ezeriem Latvijā.

Ezera dzidrais ūdens un viegli pieejamie smilšainie krasti kļuvuši par iecienītu atpūtas vietu, bet dažādās zivju sugas, kas atrodas ūdens dzīlēs, vilina daudzus makšķerniekus. Ne mazāk savu pievilcības lomu spēlē arī Latgales kultūrvēsturiskā vide un dabas pieminekļi, kas ieskauj teiksmām bagāto Rāznas ezeru jeb „Latgales jūru”.